Бібник, -ка, м. Трилистникъ.
Визнання, -ня, с.
1) Открытіе, дознаніе.
2) Исповѣдываніе, признаніе; вѣроисповѣданіе. Зачали ружни віри приставати ґрецам до їх визнаня православного.
3) Сознаніе.
Галерний, -а, -е и галерський, -а, -е. 1) Принадлежащій, свойственный галерѣ. Обізветься між турків Лях-Бутурлак, клюшник галерський. 2) галерна робота. Каторжная работа (гребцами на галерахъ были обыкновенно невольники).
Догляда́ти, -да́ю, -єш, сов. в. догля́діти, -джу, -диш и догля́нути, -ну, -неш, гл. Присматривать, присмотрѣть; надзирать, стеречь; заботиться, позаботиться о чемъ. Будеш ти в мене хату помішати, малих діток доглядати. Господи моєї доглядає Елизар із Дамаска. Нащо вас кохав я, нащо доглядав? І я цілу ніч не спала та його доглядала, та й не доглянула: побіг мов божевільний. Дітки дрібненькі, — треба його доглядіти. Де оком не доглянеш, там калиткою доплатиш. Догляда́ти душі, догляда́ти сме́рти. Присматривать за умирающимъ и совершать все въ этомъ случаѣ необходимое. Ой я буду, брате, в степу помірати, та нікому буде, брате, смерти доглядати. Занедужав чумаченько, задумав умерти, та нікому чумакові доглядати смерти. Ой не дай же, Боже, в поході умерти, там нікому доглянути жовнірської смерти.
Каганчик, -ка, м. Ум. отъ каганець.
Клацання, -ня, с. Щелканье зубами.
Помертвіти, -вію, -єш, гл.
1) Помертвѣть.
2) Поблѣднѣть какъ мертвый. Втікаєте необзир помертвівши.
Привіжка, -ки, ж. Возжа для пристяжной.
Прізвисько, -ка, прізвище, -ща, с. 1) Прозвище, прозваніе. На їх будуть прізвища прикладать. 2) Фамилія. Як прозвали його Шрамом, то й забули реєстрове його прізвище. ha прізвисько, прізвище. По фамиліи, по прозванію. Я зі Львова попівна, на прізвисько Карпівна. Ѳома, на прізвище Дидим.
Турь, -ря, м. = тур. Де вна сушена? — В туря на розі.